Hilal TV 2019 En Yeni Uydu Frekansı

Türksat 3A uydusunda yer alan Hilal TV yayınının frekans bilgileri 17 Mayıs 2018 tarihinde sitemize eklendi/güncellendi. Güncel frekans bilgileri yanı sıra, yayının uydu alıcılarınızda izleyebilmeniz için frekans bilgilerinin nasıl yüklendiği hakkında bilgi de aşağıda mevcut.
Uydu Adı : Türksat 3A
Frekans : 12685
Polarite : V - Dikey
Sembol : 30000
FEC : 2/3
Kapsama Alanı : Batı
Şifre : Şifresiz
Kalite :
Video PID :
Audio PID :


Hilal TV Kanalını Uydu Alıcısında Nasıl İzlerim?

Hilal TV kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 3A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 3A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Türksat 3A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans kısmına 12685 sayısını girin. Polarizasyon kısmında V - Dikey seçin. Sembol kısmına 30000 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Hilal TV yayınının FEC'i 2/3. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp yayınınızı izleyebilirsiniz.


Hilal TV için 3 yorum yapıldı

 1. Mrb
  Almanya da yasiyorum,dediginiz gibi yapmama ve hatta otomatik arama dahi yapmama ragmen Hilal Tv bir türlü çıkmiyor.Sorun Frekans degistikten sonra oldu,daha önce seyrediyorduk.
  Digital Receiver e sahibim.
  Yardimci olursanizmemnun olurum.

  1. Merhaba, Hilal TV yayınını izleyebilmeniz için HD uyumlu uydu alıcısına sahip olmanız gerekmektedir. Yeni frekans SD uyumlu uydu alıcılarında sinyal vermemektedir.

 2. Slm.
  Uydu alıcısı hd olmasına rağmen Belçikadan da bir türlü bulamıyorum.
  Önceden seyredebilirken şimdi kanalı bulamıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir