Kur’an Hidayet Tv 2019 En Yeni Uydu Frekansı

Türksat 3A uydusunda yer alan Kur’an Hidayet Tv yayınının frekans bilgileri 20 Ocak 2018 tarihinde sitemize eklendi/güncellendi. Güncel frekans bilgileri yanı sıra, yayının uydu alıcılarınızda izleyebilmeniz için frekans bilgilerinin nasıl yüklendiği hakkında bilgi de aşağıda mevcut.
Uydu Adı : Türksat 3A
Frekans : 12515
Polarite : H - Yatay
Sembol : 11666
FEC : 2/3
Kapsama Alanı : Batı
Şifre : Şifresiz
Kalite :
Video PID : 6902
Audio PID : 7002


Kur’an Hidayet Tv Kanalını Uydu Alıcısında Nasıl İzlerim?

Kur’an Hidayet Tv kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 3A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 3A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın. Uydu adı kısmında "Türksat 3A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans kısmına 12515 sayısını girin. Polarizasyon kısmında H - Yatay seçin. Sembol kısmına 11666 sayısını girin. FEC değerini bir çok uydu cihazı otomatik seçmektedir, bu değeri değiştirmeyebilirsiniz. FEC değerini değiştirmek isterseniz Kur’an Hidayet Tv yayınının FEC'i 2/3. Bütün frekans değerlerini düzgün girdikten sonra aramayı başlatıp yayınınızı izleyebilirsiniz.


Kur’an Hidayet Tv için 1 yorum yapıldı

  1. Tv çok güzel sürekli dinliyorum yalnız bir şeyi düzeltmenizi rica ediyorum okuyan hocaların adlarını doğru söylenmesi örneğin abdul baset doğrusu Abdulbasit tir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir